Aktuality

Seminář: Competitive Intelligence II.


05.09.2012 [EEN]

Agentura regionálního rozvoje Liberec a Inovační a technologické centrum při VÚTS, členové sítě Enterprise Europe Network, si Vás dovolují pozvat na pokračující seminář

COMPETITIVE INTELLIGENCE II.

25. září 2012, 10.00 – 14.00 hodin

VUTS, U Jezu 4, Liberec

 

Coby nástroj pro sledování konkurence a dění v okolí firmy, využívá stále více malých i středních podniků v Evropě. Kurz je určen zejména těm, kteří již CI ve svém podnikání využívají a chtějí si prohloubit či získat nové znalosti v CI. Důraz v průběhu semináře budeme klást zejména na praktické ukázky využívání informačních zdrojů a analytickou činnost. Vše si pečlivě vyzkoušíte a dostanete do podvědomí. Seminář Competitive Intelligence II je rozdělen do základních bloků:

1) Webmining: představíme si nástroje pro dolování dat z povrchového webu sloužící například k jednoduchému vytváření datové základny.

2) Social Media: využijeme aplikace, které umožňují efektivní správu vašich firemních profilů v rámci sociálních sítí + rešeršní příklady.

3) Patent Analytics: ukážeme si komplexní rešeršní postupy v rámci databází WIPO (World Intellectual Property Organization) včetně snadné orientace v Mezinárodním patentovém třídění.

4) B2B a analýza trhů: ze statistik se pokusíme udělat zábavnou a užitečnou záležitost, zkusíme si také pokročilé vyhledávání ve sféře B2B.

5) Základy neuromarketingu: vaše konkurence už možná využívá metody neuromarketingu, tedy útočí na podvědomí svých zákazníků. Představíme si základní poznatky z této nové oblasti. 6) Early warnings: pokud dokážete rozpoznat včasná varování, která vám trh přináší, máte vyhráno. Tyto metody, využívané v USA, si ukážeme na teoretických modelech.

V průběhu semináře budou probíhat soutěže, ve kterých můžete získat zajímavé ceny.

Seminář je určen především zástupcům malých a středních firem.

Zájemci o účast na semináři se mohou registrovat zasláním vyplněné přihlášky na email d.veselovska@arr-nisa.cz do 24. 9. 2012 nebo poštou na adresu ARR – Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o., 1. máje 97/25, Liberec III, 460 01.

Náklady na kurz jsou plně hrazeny v rámci činnosti sítě Enterprise Europe Network v České republice, účast na kurzu je pro zástupce firem BEZPLATNÁ.

Během semináře budou ukazovány konkrétní postupy CI, proto Vás prosíme, abyste si s sebou přinesli vlastní notebook, či jiné zařízení umožňující připojení na internet.

pozvanka-ci-ii-25.9.2012-new.pdf

prihlaska-ci-25.9.2012.doc

Zpět Aktuální informace

09 | 2018

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: Hlavní manažer/ka pro rozvoj cestovního ruchu v rámci projektu „Křišťálové údolí“

ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. vypisuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pracovní pozici: Hlavní manažer/ka pro... »

03 | 2018

STRIMA II - pozvánka na seminář Sasko-český management povodňových rizik II

    POZVÁNKA na úvodní... »

09 | 2017

Veletrh dotačních příležitostí

V jeden čas na jednom místě máte příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů do... »

 Investiční příležitosti

10 | 2017

Stavbě nové čtvrti v centru Liberce už územní plán nebrání

Miliardový projekt, jehož výsledkem má být nová čtvrť v místech, kde je nyní díra na Perštýně, má zelenou. Liberečtí zastupitelé na včerejším ... »

10 | 2017

Demolice bývalého Bytexu začne příští týden

Dlouho se mluvilo o tom, že bývalý Bytex v chrastavské Nádražní ulici bude muset ustoupit novému komplexu, zdánlivě se ale stále nic nedělo. Teď už je ale demolice opravdu tady, začne př&iacu... »

09 | 2017

Vyhlášení Výzvy k Programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů

Dne 17.7.2017 byla vyhlášena Výzva k Programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Cílem tohoto Programu je revitalizace a oživení zastaralých a nevyužívaný... »

Výstava Brownfields LK


Projekty

- zpracování žádosti o finanční podporu
- studie proveditelnosti
- ekonomické studie s vytipováním možných zdrojů financování
- finanční (cost-benefit) analýzy
- přípravu a provedení výběrového řízení dle pravidel obchodní veřejné soutěže
- zajištění administrativy projektu během jeho realizace

Koncepce

- strategické plány měst, obcí, mikroregionů či svazků obcí
- rozpracování programových rozvojových dokumentů do akčního plánu
- analýzy silných a slabých stránek (SWOT)
- koncepční materiály
- akční plány investičních i neinvestičních rozvojových projektů

Služby

- vyhledání programu finanční podpory
- vyhledávání vhodných lokalit typu brownfields / greenfields v Libereckém kraji
 
ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. - idatabaze.czZprostředkovatelské služby - idatabaze.cz