Aktuality

ARR již stoprocentně vlastní Liberecký kraj


31.01.2007 [Mgr. Langer Jiří (Liberecký kraj)]

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém úterním zasedání souhlasilo s převzetím 49% obchodního podílu společnosti ARR - Agentury regionálního rozvoje, spol. s r.o. společníka Euroregion Nisa, regionální sdružení, Libereckým krajem. Na dnešní valné hromadě se společníci dohodli a Liberecký kraj se stal stoprocentním vlastníkem agentury. Z funkce jednatele ARR odstoupil Tomáš Kafka a v této funkci jej nahradil výkonný ředitel ARR Zdeněk Kadlas.

"Krajští zastupitelé souhlasili s převzetím zbývajícího obchodního podílu ARR. Za něj kraj zaplatí Euroregionu Nisa, který původně požadoval za podíl milión korun, 700 tisíc," uvedl Karel Dolejší, statutární náměstek hejtmana pověřený resortem ekonomickým.

Liberecký kraj koupil zbývající podíl v ARR především v souvislosti s přípravou kraje na nové plánovací období 2007 až 2013 a využít ji hodlá jako servisní organizaci.

"Vyvstala potřeba, aby Liberecký kraj disponoval servisní organizací, jejíž hlavní činností by bylo poskytovat metodický, poradenský a konzultační servis připravovaným a realizovaným projektům Libereckého kraje," uvedl náměstek hejtmana.

Na účtu agentury je nerozdělený zisk 1,4 miliónu korun, z něj kraj převod podílu zaplatí. "Zbytek prostředků zůstane na účtu jako finanční rezerva," řekl hejtman Petr Skokan (ODS).

Vzhledem k tomu, že Petr Skokan je současně předsedou Euroregionu Nisa a pracuje navíc v dozorčí radě agentury, kraj na valné hromadě zastupoval radní pro zdravotnictví Jaroslav Krutský (ODS).

Majoritu v ARR získal kraj před téměř čtyřmi lety za tři milióny korun. Prostřednictvím této společnosti se uchází o dotace ze strukturálních fondů Evropské unie a využívá ji i při zpracování rozvojových dokumentů.

Agentura regionálního rozvoje byla první obchodní organizací, v níž měl kraj podíl. Euroregion Nisa ji založil před deseti lety. Firma se sedmi pracovníky se věnuje ekonomickému poradenství, zprostředkovatelské činnosti v obchodu a službách, vydávání neperiodických tiskovin a reklamě. Před dvěma lety založil kraj ještě neziskovou společnost Korid LK, která koordinuje veřejnou dopravu na území kraje. Kraj je také jejím jediným vlastníkem.

„Předpokládáme, že ARR bude pracovat především pro Liberecký kraj, ale nebudeme bránit ani dalším zakázkám, například od obcí," podotkl Karel Dolejší.

arr_lk.jpg


Zpět Aktuální informace

03 | 2019

Křišťálové údolí

Agentura regionálního rozvoje spol. s r.o. byla pověřena Libereckým krajem realizací projektu s názvem Křišťálové údolí. Jedná se o dlouhodob&y... »

03 | 2019

Soutěž Karla Hubáčka

Dne 13. 3. 2019 startuje „Soutěž Kala Hubáčka“ Stavba roku Libereckého kraje 2019, která se konaná po... »

03 | 2019

STRIMA II – Pozvánka na 3. Fórum k řízení povodňových rizik

Potýkáte se s projevy povodní, dopady přívalových srážek, nebo trápí Vás nedostatek vody v krajině? Zajímají Vás možnosti předcházet takový... »

 Investiční příležitosti

10 | 2017

Stavbě nové čtvrti v centru Liberce už územní plán nebrání

Miliardový projekt, jehož výsledkem má být nová čtvrť v místech, kde je nyní díra na Perštýně, má zelenou. Liberečtí zastupitelé na včerejším ... »

10 | 2017

Demolice bývalého Bytexu začne příští týden

Dlouho se mluvilo o tom, že bývalý Bytex v chrastavské Nádražní ulici bude muset ustoupit novému komplexu, zdánlivě se ale stále nic nedělo. Teď už je ale demolice opravdu tady, začne př&iacu... »

09 | 2017

Vyhlášení Výzvy k Programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů

Dne 17.7.2017 byla vyhlášena Výzva k Programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Cílem tohoto Programu je revitalizace a oživení zastaralých a nevyužívaný... »

Výstava Brownfields LK


Projekty

- zpracování žádosti o finanční podporu
- studie proveditelnosti
- ekonomické studie s vytipováním možných zdrojů financování
- finanční (cost-benefit) analýzy
- přípravu a provedení výběrového řízení dle pravidel obchodní veřejné soutěže
- zajištění administrativy projektu během jeho realizace

Koncepce

- strategické plány měst, obcí, mikroregionů či svazků obcí
- rozpracování programových rozvojových dokumentů do akčního plánu
- analýzy silných a slabých stránek (SWOT)
- koncepční materiály
- akční plány investičních i neinvestičních rozvojových projektů

Služby

- vyhledání programu finanční podpory
- vyhledávání vhodných lokalit typu brownfields / greenfields v Libereckém kraji
 
ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. - idatabaze.czZprostředkovatelské služby - idatabaze.cz