Databáze pro vzájemné vyhledávání partnerů (Business Cooperation Database - BCD)

Jako jeden z prostředků sítě Enterprise Europe Network k podpoře a rozvoji přeshraničních kontaktů a spolupráce malých a středních podniků

Databáze je produktem Evropské komise – generálního ředitelství pro podnikání (DG Enterprise) a byla spuštěna v roce 2004 (využívala ji dříve působící síť EIC). Přístup do této celoevropské databáze mají pouze jednotlivá pracovitě sítě Enteprise Europe Network (cca 600 poboček). Tyto pobočky působí vždy při nějaké hostitelské organizaci, často to jsou hospodářské komory, obchodní asociace, podnikatelská centra apod., která jsou primárně zaměřena na podporu a rozvoj podnikatelského prostředí. Hlavním cílem a účelem databáze je distribuce adekvátních profilů firem dle jejich požadavků za účelem zvýšení úspěšnosti jednotlivých společností při nalezení vhodných kooperačních partnerů.

Extrahování profilů z BCD je prováděno pouze zmíněnými partnery, kteří zajišťují jejich distribuci směrem k malým a středním podnikatelům. V ČR jsou z BCD uveřejňovány profily zahraničních firem, resp. pouze nabídky/poptávky spolupráce (bez údajů o daných firmách, pouze pod registračními čísly). Nabídky/poptávky jsou uveřejňovány zejména v elektronických bulletinech dílčích partnerů sítě a/nebo prostřednictvím webových stránek.

Samotný kooperační profil je rozdělen do 3 hlavních částí. První část se týká popisu společnosti, která žádá o zprostředkování obchodní spolupráce. Druhá část zahrnuje typy požadované spolupráce a třetí je orientována na specifikaci hledaného partnera.

Konkrétní příklad návrhu spolupráce zní např. takto: Francouzská společnost zaměřená na import i export se specializuje na čínské produkty – elektrická jízdní kola. V současnosti má dostatečnou zásobu těchto kol a hledá vhodného distributora. Společnost by chtěla oslovit zejména evropské země, kde jsou hojně jízdní kola užívána. V daných zemích nesmí být ovšem příliš hornaté prostředí, jelikož tato jízdní kola mají limitovanou výkonnost baterií. Finanční podmínky jsou velice zajímavé….atd.

Dále je možné stanovit, jak dlouho bude daný profil v databázi uveřejněn (s ohledem na aktuálnost informací) a samozřejmě do kterých zemích je směřován (lze definovat jednu či více vybraných evropských zemí). Profily jsou zadávány do databáze v anglickém jazyce, v případě zájmu zajistíme bezplatně překlad. Je zapotřebí věnovat dostatek času vyplnění formuláře, neboť kvalita a šíře poskytnutých dat ovlivňuje celkový proces navazování vzájemné spolupráce. Informace uvedené v dotazníku nebudou použity za jiným účelem než k jejich uveřejnění v databázi BCD.

Soubory ke stažení:
bcd-formular-2012.doc

Další informace:
RNDr. Robert Rölc, Ph.D. - Enterprise Europe Network Liberec
r.rolc@arr-nisa.cz

 

 

 


 Aktuální informace

09 | 2018

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ: Hlavní manažer/ka pro rozvoj cestovního ruchu v rámci projektu „Křišťálové údolí“

ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. vypisuje VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pracovní pozici: Hlavní manažer/ka pro... »

03 | 2018

STRIMA II - pozvánka na seminář Sasko-český management povodňových rizik II

    POZVÁNKA na úvodní... »

09 | 2017

Veletrh dotačních příležitostí

V jeden čas na jednom místě máte příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů do... »

 Investiční příležitosti

10 | 2017

Stavbě nové čtvrti v centru Liberce už územní plán nebrání

Miliardový projekt, jehož výsledkem má být nová čtvrť v místech, kde je nyní díra na Perštýně, má zelenou. Liberečtí zastupitelé na včerejším ... »

10 | 2017

Demolice bývalého Bytexu začne příští týden

Dlouho se mluvilo o tom, že bývalý Bytex v chrastavské Nádražní ulici bude muset ustoupit novému komplexu, zdánlivě se ale stále nic nedělo. Teď už je ale demolice opravdu tady, začne př&iacu... »

09 | 2017

Vyhlášení Výzvy k Programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů

Dne 17.7.2017 byla vyhlášena Výzva k Programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Cílem tohoto Programu je revitalizace a oživení zastaralých a nevyužívaný... »

Výstava Brownfields LK


Projekty

- zpracování žádosti o finanční podporu
- studie proveditelnosti
- ekonomické studie s vytipováním možných zdrojů financování
- finanční (cost-benefit) analýzy
- přípravu a provedení výběrového řízení dle pravidel obchodní veřejné soutěže
- zajištění administrativy projektu během jeho realizace

Koncepce

- strategické plány měst, obcí, mikroregionů či svazků obcí
- rozpracování programových rozvojových dokumentů do akčního plánu
- analýzy silných a slabých stránek (SWOT)
- koncepční materiály
- akční plány investičních i neinvestičních rozvojových projektů

Služby

- vyhledání programu finanční podpory
- vyhledávání vhodných lokalit typu brownfields / greenfields v Libereckém kraji
 
ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. - idatabaze.czZprostředkovatelské služby - idatabaze.cz